Munkafolyamataim

Egy író munkája nem csak abból áll, hogy megnyit egy új dokumentumot és belekezd egy szöveg írásába. Ha tényleg jó szeretne lenni a szakmában – mivel hogy ez valóban egy szakma –, nem állhat le a tanulással és tapasztalatgyűjtéssel.

A bejegyzéseimben kitűzöm a céljaimat, illetve beszámolok azok megvalósításáról és végül megosztom a tapasztalataimat. A pályázatok fejleményeiről ugyanabban a bejegyzésben olvashattok a ráleléstől, a munkafolyamaton, nevezésen át az eredményhirdetésig. Emellett a környezetemben zajló rendezvényekre, eseményekre is eljárok, és beszámolót írok róluk:


Bő egy hónap elteltével elkészültem az Így íródott... sorozat második részével, a Pokoli múlt angyalával, amely 2022-ben jelent meg e-könyvként. Ebbe egy kissé többet vittem bele a szereplőkből, mélyebb jellemrajzot kaptak – ezt igyekeztem a legspoilermentesebben –, illetve megosztottam néhány kulisszatitkot a különdíjról, amiben részesültem,...

Igen, jól olvastad. A legújabb kutatásom erre a pszichológiai állapotra irányul. Azért nevezem így betegség helyett, mert igazából ez tényleg egy állapot, amelyet az agy hozott létre külső traumák és a poszttraumás stressz hatására annak érdekében, hogy megvédje a pszichét a feldolgozhatatlan eseményektől.

Leírhatatlan érzés, amikor módodban áll másképpen is megteremteni az elképzelt világodat. Milyen örömteli például, ha nem csak jól rajzolsz, de nagyszerű meséket is írsz? Sok ember szereti, ha az író vagy grafikus megkönnyíti a leírt vagy ábrázolt világ elképzelését. Az efféle fúzionált munkák sokkal kelendőbbek lehetnek.

Ahogy korábban ígértem, elkészült az Így íródott... sorozat első része, mely a Fénypont megjelenési folyamatát és annak körülményeit foglalja magába. Ennek tetejébe saját élményeket is beleszőttem, illetve olyan tapasztalatokról is írok, amelyek előnyére válhatnak egy olyan olvasónak is, aki maga is írásainak megjelenítését tűzte ki célul. :)

A könyvben rejlő történetnek is van egy története, méghozzá az, ahogy megszületett. :) Na de hogyan készül egy regény a megihletési folyamattól a válsághelyzeteken, átdolgozásokon át egészen a polcra kerüléséig? Az Így íródott... sorozat erre fog rávilágítani.

A múlt hónapban elvégeztem egy, a Ruander Oktatási Központ által kiírt képzést, amely az Abobe Illustrator, Photoshop és Indesign programok kezelését ismertette. Ezek mindegyike hasznos az újság- és könyvszerkesztések, és azok gyártása folyamatában.

A FairBooks Kiadó meghirdette első irodalmi pályázatát. 2022. szeptemberében és októberében várják a munkákat, a kiesettekekről is írnak értékelést a szrzőknek. Bővebben erről itt olvashattok: FairBooks Pályázat

2022. május 19-én, csütörtökön 17 órától folytatódik a Kortársak élőben rendezvénysorozat a Békés Megyei Könyvtárban! A szervezők vendége ezúttal a békéscsabai születésű Vöröskéry Dóra írónő, akinek Röpképtelen madarak című kötete Debüt-díjas lett.
A beszámolóról itt olvashattok: Kortársak élőben – Május 19.

Tervek szerint – bár a legközelebbi kedden lesz, arra nem hiszem, hogy el tudok menni – csütörtökön veszek részt a következő ilyen beszélgetésen, ahol G. Nagy Lilla Imola írónőt látják vendégül. Érdekesnek találtam az eddigi élettörténetét: püspökladányi származásúként Olaszországba költözött, majd topmodell ambícióit feladva könyvírásba kezdett.

Ez a kiadó első regénypályázata. A nevezési határidő 2022. szeptember 8. volt, és minden zsánerben vártak munkákat, csak az erotikus írások képeznek kivételt. :) Egyedülálló, hogy verses- és novellakötetekkel is pályázhatnak az írók/költők. Váltottam velük levelet, de az átláthatatlan kritériumok miatt inkább nem küldtem nekik írást.